  • LIC01-215B-TR
LIC01-215B-TR
advertisement
Manufacturer No:
LIC01-215B-TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LIC01-215B-TR
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
LIC01-215B-TR
Description:
Thyristor Surge Protection Devices 180V 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LIC01-215B-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -20°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Silicon Surge Protectors
  • Base Part Number
    LIC01
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    180V
  • Trigger Device Type
    SILICON SURGE PROTECTOR
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    50mA
  • Voltage - Breakover
    215V~255V
  • Current - Peak Output
    1.2A