  • LK1005R68M-T
LK1005R68M-T
advertisement
Manufacturer No:
LK1005R68M-T
HK JDW NO:
782-LK1005R68M-T
Step5Bar-code shipping tag
LK1005R68M-T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    20mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    550mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Rated Current-Max
    0.02A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm