  • LK16082R2K-T
LK16082R2K-T
advertisement
Manufacturer No:
LK16082R2K-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LK16082R2K-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LK16082R2K-T
Description:
Quantity:
In Stock : 16000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LK16082R2K-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Body Material
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    LK
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    15mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Q Factor
    35
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Special Feature
    MULTI LAYER
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm