  • LL1608-FH2N2S
LL1608-FH2N2S
advertisement
Manufacturer No:
LL1608-FH2N2S
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-LL1608-FH2N2S
Package:
Datasheet:
Description:
LL1608-FH2N2S datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LL1608-FH2N2S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    2.2 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • Height Seated (Max)
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C