  • LL1608-FSR22J
LL1608-FSR22J
advertisement
Manufacturer No:
LL1608-FSR22J
HK JDW NO:
4668-LL1608-FSR22J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
LL1608-FSR22J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
LL1608-FSR22J
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LL1608-FS
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    50MHz
  • Current
    30mA
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    11
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0603
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Self Resonant Frequency
    500MHz