  • LM3703XCBPX-308
LM3703XCBPX-308
advertisement
Manufacturer No:
LM3703XCBPX-308
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LM3703XCBPX-308
Package:
9-VFBGA
Datasheet:
Description:
9 Terminals 9-Pin LM3703 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 13564
Step5Bar-code shipping tag
LM3703XCBPX-308
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    9-VFBGA
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.08 V; SEATED HGT-NOM
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    LM3703
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    3.08V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Height Seated (Max)
    0.85mm