  • LM3704XCMMX-263
LM3704XCMMX-263
advertisement
Manufacturer No:
LM3704XCMMX-263
HK JDW NO:
815-LM3704XCMMX-263
Package:
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
LM3704XCMMX-263
Description:
10 Terminals 10-Pin LM3704 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 10092
Step5Bar-code shipping tag
LM3704XCMMX-263
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    10
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    LM3704
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.63V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm