  • LM3704YCMM-232
LM3704YCMM-232
advertisement
Manufacturer No:
LM3704YCMM-232
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LM3704YCMM-232
Package:
MSOP
Datasheet:
Description:
10 Terminals 10-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 9630
Step5Bar-code shipping tag
LM3704YCMM-232
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MSOP
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tape and Reel
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Nominal Supply Current
    50μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Voltage - Threshold
    2.32V
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.31V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.33V
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm