  • LM3710XKMMX-232
LM3710XKMMX-232
advertisement
Manufacturer No:
LM3710XKMMX-232
HK JDW NO:
815-LM3710XKMMX-232
Package:
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
1.2V 10 Terminals 10-Pin LM3710 Voltage supervisor 2 Channels
Quantity:
In Stock : 8301
Step5Bar-code shipping tag
LM3710XKMMX-232
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    10
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LM3710
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    10
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    2
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.32V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm