  • LM4040D10ILPE3
LM4040D10ILPE3
advertisement
Manufacturer No:
LM4040D10ILPE3
HK JDW NO:
815-LM4040D10ILPE3
Package:
TO-92-3
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel TO-92-3
Quantity:
In Stock : 16684
Step5Bar-code shipping tag
LM4040D10ILPE3
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-92-3
  • Number of Pins
    3
  • Weight
    213.188414mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Voltage References
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Output Voltage
    10V
  • Max Output Current
    15mA
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
    NO
  • Current - Output
    15mA
  • Voltage - Output
    10V
  • Current - Cathode
    130μA
  • Voltage Reference
    10V