  • LMLP0202M100CTAR
LMLP0202M100CTAR
advertisement
Manufacturer No:
LMLP0202M100CTAR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LMLP0202M100CTAR
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LMLP0202M100CTAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LMLP
  • Size / Dimension
    0.094Lx0.094W 2.40mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    690mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    550mA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm