  • LOB5R100JLF
LOB5R100JLF
advertisement
Manufacturer No:
LOB5R100JLF
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-LOB5R100JLF
Package:
Datasheet:
LOB5R100JLF
Description:
Through Hole 100mOhm, Metal Element,
Quantity:
In Stock : 1313
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LOB5R100JLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Composition
    Metal Element
  • Power Rating
    5W
  • Lead Diameter
    1.016 mm
  • Length
    23.368mm