  • RLR07C1001GS
RLR07C1001GS
advertisement
Manufacturer No:
RLR07C1001GS
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-RLR07C1001GS
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
1kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR07C1001GS
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.62mm