  • LP0603N3500ANTR
LP0603N3500ANTR
advertisement
Manufacturer No:
LP0603N3500ANTR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-LP0603N3500ANTR
Datasheet:
LP0603N3500ANTR
Description:
RF FILTER LOW PASS 3.5GHZ 0603
Step5Bar-code shipping tag
LP0603N3500ANTR
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Nickel (Ni)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    3W
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    3.5GHz Center
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.84XH0.6 (mm)/L0.063XB0.033XH0.024 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    200MHz
  • Filter Type
    Low Pass
  • VSWR
    1.4
  • Insertion Loss (dB)
    0.3 dB
  • Attenuation@Freq-Max
    30 dB
  • Average Input Power
    3W
  • Attenuation@Freq-Min
    20 dB
  • Height
    711.2μm
  • Length
    1.6mm