  • LP0805A1960ASTR
LP0805A1960ASTR
advertisement
Manufacturer No:
LP0805A1960ASTR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-LP0805A1960ASTR
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
LOW PASS FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LP0805A1960ASTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.061W 2.03mmx1.55mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    50Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Physical Dimension
    L2.03XB1.55XH1.02 (mm)/L0.08XB0.061XH0.04 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Filter Type
    LOW PASS FILTER
  • VSWR
    1.7
  • Insertion Loss (Max)
    0.4 dB
  • Center or Cutoff Frequency (fo/fc)
    1960MHz
  • Attenuation@Freq-Max
    20 dB
  • Attenuation Frequency-Max
    5880MHz
  • Average Input Power
    3W
  • Attenuation@Freq-Min
    30 dB
  • Attenuation Frequency-Min
    3920MHz
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.55mm
  • Height (Max)
    0.044 1.12mm