  • LP3470M5X-4.38
LP3470M5X-4.38
advertisement
Manufacturer No:
LP3470M5X-4.38
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LP3470M5X-4.38
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LP3470M5X-4.38
Description:
1V 5 Terminals 5-Pin LP3470 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 3130
Step5Bar-code shipping tag
LP3470M5X-4.38
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.38 V
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    LP3470
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.5V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.38V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1ms Minimum
  • Length
    2.92mm