  • LP3875ET-1.8
LP3875ET-1.8
advertisement
Manufacturer No:
LP3875ET-1.8
HK JDW NO:
815-LP3875ET-1.8
Package:
TO-220-5
Datasheet:
Description:
PMIC 3 TO-220-5
Quantity:
In Stock : 1058
Step5Bar-code shipping tag
LP3875ET-1.8
  • Package / Case
    TO-220-5
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
  • Terminal Position
    ZIG-ZAG
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Pin Count
    3
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Max)
    7V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Operating Temperature TJ-Min
    -40°C