  • LP3987ITL-2.8/NOPB
LP3987ITL-2.8/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP3987ITL-2.8/NOPB
HK JDW NO:
699-LP3987ITL-2.8/NOPB
Package:
5-WFBGA, DSBGA
Description:
Enable Fixed PMIC 5-WFBGA, DSBGA
Quantity:
In Stock : 17003
Step5Bar-code shipping tag
LP3987ITL-2.8/NOPB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-WFBGA, DSBGA
  • Supplier Device Package
    5-DSBGA (1.41x1.08)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    200μA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    120μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 150mA
  • PSRR
    50dB ~ 10dB (10kHz)