  • LP96W-27-C3500-RD
LP96W-27-C3500-RD
advertisement
Manufacturer No:
LP96W-27-C3500-RD
HK JDW NO:
272-LP96W-27-C3500-RD
Package:
Datasheet:
LP96W-27-C3500-RD
Step5Bar-code shipping tag
LP96W-27-C3500-RD
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Size / Dimension
    6.00Lx2.33W x 1.47 H 152.4mmx59.2mmx37.3mm
    Constant Current
  • Power (Watts)
    96W
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    3.5A
  • Voltage - Output
    9V~27V