  • LPA1020-151KL
LPA1020-151KL
advertisement
Manufacturer No:
LPA1020-151KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-LPA1020-151KL
Package:
Axial
Datasheet:
LPA1020-151KL
Description:
Fixed Inductors 150uH 10% 5AMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPA1020-151KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    LPA
  • Size / Dimension
    0.394Diax0.787L 10.00mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Base Part Number
    LPA1020
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    137mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20mm