  • LPD6235-473MEB
LPD6235-473MEB
advertisement
Manufacturer No:
LPD6235-473MEB
HK JDW NO:
3194-LPD6235-473MEB
Step5Bar-code shipping tag
LPD6235-473MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    310mOhm
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    850mA
  • Frequency - Self Resonant
    9.7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    620mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH
  • RMS Current (Irms)
    600mA
  • Inductance - Parallel
    47 μH
  • Inductance - Series
    188 μH
  • Height
    3.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm