  • LPS4414-104MLB
LPS4414-104MLB
advertisement
Manufacturer No:
LPS4414-104MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-LPS4414-104MLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
LPS4414-104MLB
Step5Bar-code shipping tag
LPS4414-104MLB
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    285mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    260mA
  • Case/Size Code
    1717
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.9Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    100 µH
  • RMS Current (Irms)
    400mA
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.4mm
  • Width
    4.4mm