  • LPWI201610TA1R0T
LPWI201610TA1R0T
advertisement
Manufacturer No:
LPWI201610TA1R0T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-LPWI201610TA1R0T
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
LPWI201610TA1R0T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LPWI201610TA1R0T
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Thin Film
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    45mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    3.6A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LPWI
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%