  • LQH32PB4R7NNCL
LQH32PB4R7NNCL
advertisement
Manufacturer No:
LQH32PB4R7NNCL
HK JDW NO:
535-LQH32PB4R7NNCL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH32PB4R7NNCL
Description:
Ind Chip Wirewound 4.7uH 30% 1210 Emboss T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQH32PB4R7NNCL
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    610mA
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    186mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Case/Size Code
    1210
  • Rated Current-Max
    1.2A
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm