  • LQH43MN2R2M03L
LQH43MN2R2M03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43MN2R2M03L
HK JDW NO:
535-LQH43MN2R2M03L
Datasheet:
LQH43MN2R2M03L
Description:
FIXED IND 2.2UH 500MA 300 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQH43MN2R2M03L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Resistance
    300mOhm
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    62MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    500mA
  • Height
    2.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm