  • LQH44NN4R7M03L
LQH44NN4R7M03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH44NN4R7M03L
HK JDW NO:
535-LQH44NN4R7M03L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH44NN4R7M03L
Description:
Quantity:
In Stock : 233
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH44NN4R7M03L
    Select All
  • Weight
    99.988768mg
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    LQH44
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.95A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    52mOhm Max
  • Max DC Current
    1.95A
  • Frequency - Self Resonant
    23.4MHz
    DUAL ENDED
  • Height
    4.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm