  • LQH5BPB4R7NT0L
LQH5BPB4R7NT0L
advertisement
Manufacturer No:
LQH5BPB4R7NT0L
HK JDW NO:
535-LQH5BPB4R7NT0L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH5BPB4R7NT0L
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 69.6 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
LQH5BPB4R7NT0L
    Select All
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH5
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Current Rating
    2A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    69.6mOhm Max
  • Max DC Current
    2A
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    3A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm