  • LQP03TN3N7B02D
LQP03TN3N7B02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN3N7B02D
HK JDW NO:
535-LQP03TN3N7B02D
Quantity:
In Stock : 2501
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN3N7B02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Tolerance
    2.703%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    400mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.7 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    14
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    300mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0037 μH