  • LQW18AN24NG80D
LQW18AN24NG80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN24NG80D
HK JDW NO:
535-LQW18AN24NG80D
Datasheet:
LQW18AN24NG80D
Description:
Fixed Inductors 1.65x0.99mm 24nH 1300mA+/-2%
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN24NG80D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    1
  • Current Rating
    1.3A
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    1608
  • Inductance
    24nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    86mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    3.45GHz
  • Q @ Freq
    40 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    900μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm