  • LQW18AN4N7C8ZD
LQW18AN4N7C8ZD
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN4N7C8ZD
HK JDW NO:
535-LQW18AN4N7C8ZD
Datasheet:
LQW18AN4N7C8ZD
Description:
FIXED IND 4.7NH 1.5A 54 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN4N7C8ZD
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • JESD-609 Code
    e3
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    54mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10.4GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    1.5A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm