  • LQW2UAS47NF00L
LQW2UAS47NF00L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2UAS47NF00L
HK JDW NO:
535-LQW2UAS47NF00L
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
LQW2UAS47NF00L
Description:
Quantity:
In Stock : 1659
Step5Bar-code shipping tag
LQW2UAS47NF00L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Q @ Freq
    65 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Rated Current-Max
    1A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 350 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm