  • LRF3WLF-01-R075F
LRF3WLF-01-R075F
advertisement
Manufacturer No:
LRF3WLF-01-R075F
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-LRF3WLF-01-R075F
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
LRF3WLF-01-R075F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LRF3WLF-01-R075F
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    LRF3W
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.250W 3.18mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.94mm