  • LSP-160-24T
LSP-160-24T
advertisement
Manufacturer No:
LSP-160-24T
Manufacturer:
MEAN WELL
HK JDW NO:
495-LSP-160-24T
Package:
Datasheet:
LSP-160-24T
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 6.75A 162W 11-Pin Carton
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LSP-160-24T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    356
  • Packaging
    Carton
  • Tolerance
    ±1
  • Part Status
    Active
  • Type
    Switching
  • Style
    Enclosed
  • Pin Count
    11
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.3%
  • Load Regulation
    0.5%