  • LT1761IS5-1.8#PBF
LT1761IS5-1.8#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1761IS5-1.8#PBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1761IS5-1.8#PBF
Package:
TSOT
Datasheet:
LT1761IS5-1.8#PBF
Description:
PMIC TSOT
Quantity:
In Stock : 15507
Step5Bar-code shipping tag
LT1761IS5-1.8#PBF
  • Package / Case
    TSOT
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Supply Current
    20μA
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Min Input Voltage
    1.8V
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    300mV