  • LT3008ITS8-5#PBF
LT3008ITS8-5#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT3008ITS8-5#PBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT3008ITS8-5#PBF
Package:
Datasheet:
Description:
PMIC
Quantity:
In Stock : 11504
Step5Bar-code shipping tag
LT3008ITS8-5#PBF
    Select All
  • Number of Pins
    8
  • Number of Outputs
    1
  • Polarity
    Positive
  • Operating Supply Current
    3μA
  • Current - Output
    20mA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    5V
  • Min Input Voltage
    2V
  • Max Input Voltage
    45V
  • Dropout Voltage
    300mV