  • LT3009ESC8-1.8#TRM
LT3009ESC8-1.8#TRM
advertisement
Manufacturer No:
LT3009ESC8-1.8#TRM
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT3009ESC8-1.8#TRM
Package:
SC
Datasheet:
Description:
PMIC SC
Quantity:
In Stock : 13477
Step5Bar-code shipping tag
LT3009ESC8-1.8#TRM
  • Package / Case
    SC
  • Number of Pins
    8
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Supply Current
    3μA
  • Current - Output
    20mA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Min Input Voltage
    1.6V
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    280mV