  • LT3065EDD-1.8#TRPBF
LT3065EDD-1.8#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT3065EDD-1.8#TRPBF
HK JDW NO:
84-LT3065EDD-1.8#TRPBF
Package:
DFN
Datasheet:
Description:
PMIC DFN
Quantity:
In Stock : 2974
Step5Bar-code shipping tag
LT3065EDD-1.8#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Current Limit
    520mA
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    DFN
  • Number of Pins
    10
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    300mV