  • LTA084C271F
LTA084C271F
advertisement
Manufacturer No:
LTA084C271F
HK JDW NO:
4669-LTA084C271F
Package:
Module
Datasheet:
LTA084C271F
Description:
LCD 8.4INCH 800X600 SVGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTA084C271F
  • Package / Case
    Module
  • Published
    2009
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    11.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    LVDS
  • Optoelectronic Device Type
    GRAPHIC DOT MATRIX LCD DISPLAY
  • Response Time
    17 ms
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    170.40mm W x 127.80mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    800 x 600 (SVGA)
  • Diagonal Screen Size
    8.4 213.36mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Display Format
    2 X 2
  • Dot Pitch
    0.21mm Wx0.21mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    600 pixel
  • Resolution (width)
    800 pixel
  • Diagonal Size
    8.4 in
  • Contrast Ratio
    370:1
  • Brightness
    400 cd/m^2
  • Pixel Format
    800X600
  • Height
    149.5mm
  • Width
    199.5mm