  • LTA084C272F
LTA084C272F
advertisement
Manufacturer No:
LTA084C272F
HK JDW NO:
4669-LTA084C272F
Datasheet:
LTA084C272F
Description:
TOSHIBA LTA084C272F TFT LCD, 8.4 ", 800 x 600, SVGA, Landscape, RGB, 3.3V
Step5Bar-code shipping tag
LTA084C272F
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    540g
  • Published
    2008
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Subcategory
    Displays
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    13mm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    LVDS
  • Response Time
    17 ms
  • Power Consumption
    5.9W
  • Viewing Area
    170.40mm W x 127.80mm H
  • Backlight
    CCFL
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    800 x 600 (SVGA)
  • Diagonal Screen Size
    8.4 213.36mm
  • Dot Pitch
    0.21mm Wx0.21mm H
  • Resolution (height)
    600 pixel
  • Diagonal Size
    8.4 in
  • Contrast Ratio
    450:1
  • Brightness
    320 cd/m^2
  • Viewing Area (width)
    170.4mm
  • Height
    149.5mm
  • Width
    199.5mm
  • Viewing Area (height)
    127.8mm