  • LTO030F10001JTE3
LTO030F10001JTE3
advertisement
Manufacturer No:
LTO030F10001JTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-LTO030F10001JTE3
Package:
TO-220-2
Datasheet:
LTO030F10001JTE3
Description:
FIXED RESISTOR, 10kOhm, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 2151
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTO030F10001JTE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Weight
    2.000002g
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    LTO 30
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    30W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    16.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm