  • LTR10EZPF2701
LTR10EZPF2701
advertisement
Manufacturer No:
LTR10EZPF2701
HK JDW NO:
687-LTR10EZPF2701
Datasheet:
LTR10EZPF2701
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 2.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3460
Step5Bar-code shipping tag
LTR10EZPF2701
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.047Lx0.079W 1.20mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm