  • LTR10EZPJ242
LTR10EZPJ242
advertisement
Manufacturer No:
LTR10EZPJ242
HK JDW NO:
687-LTR10EZPJ242
Datasheet:
LTR10EZPJ242
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 2.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16623
Step5Bar-code shipping tag
LTR10EZPJ242
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.047Lx0.079W 1.20mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm