  • LTR18EZPF3R32
LTR18EZPF3R32
advertisement
Manufacturer No:
LTR18EZPF3R32
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-LTR18EZPF3R32
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 3.32Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 12949
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTR18EZPF3R32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.32Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TAPE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C