  • LTR50UZPJ3R3
LTR50UZPJ3R3
advertisement
Manufacturer No:
LTR50UZPJ3R3
HK JDW NO:
687-LTR50UZPJ3R3
Datasheet:
LTR50UZPJ3R3
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 3.3Ohm, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7568
Step5Bar-code shipping tag
LTR50UZPJ3R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm