  • LVR04R020FER
LVR04R020FER
advertisement
Manufacturer No:
LVR04R020FER
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-LVR04R020FER
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LVR04R020FER
Description:
LVR Series, 20mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
LVR04R020FER
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LVR
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    20mOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm