  • LXD100-1050SW
LXD100-1050SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD100-1050SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXD100-1050SW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXD100-1050SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.043262kg
  • Feature
    OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    90.5 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    1.05A
  • Power Dissipation-Max
    100W
  • Voltage - Output
    95V
  • Dimming
    Analog
  • Height
    37.084mm
  • Length
    220.98mm
  • Width
    67.564mm