  • LXD25-0620SW
LXD25-0620SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD25-0620SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXD25-0620SW
Step5Bar-code shipping tag
LXD25-0620SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    200.034235g
  • Feature
    OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    83 %
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    620mA
  • Power Dissipation-Max
    25W
  • Voltage - Output
    40V
  • Dimming
    Analog
  • Height
    26.924mm
  • Length
    77.978mm
  • Width
    80.01mm