  • LXD96-1750SW
LXD96-1750SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD96-1750SW
HK JDW NO:
283-LXD96-1750SW
Step5Bar-code shipping tag
LXD96-1750SW
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Weight
    1.9lbs 861.8g
  • Operating Temperature
    -35°C~70°C
  • Series
    LXD96 (96W)
  • Size / Dimension
    7.91Lx2.66W x 1.46 H 201.0mmx67.5mmx37.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    96W
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.75A
  • Voltage - Output
    27V~54.8V