  • LXV150-042SW
LXV150-042SW
advertisement
Manufacturer No:
LXV150-042SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXV150-042SW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXV150-042SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.043262kg
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    94 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    3.57A
  • Power Dissipation-Max
    150W
  • Voltage - Output
    42V
  • Height
    40.132mm
  • Length
    199.136mm
  • Width
    67.564mm