  • M-2010K51R1FBWS
M-2010K51R1FBWS
advertisement
Manufacturer No:
M-2010K51R1FBWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M-2010K51R1FBWS
Description:
FIXED RESISTOR M Series, Thick Film, 51.1Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M-2010K51R1FBWS
    Select All
  • Series
    M
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    51.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    175V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    381μm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm